STORITVE

Vzdrževalna dela

Vzdrževalna dela

Vrednotenje varnosti in odgovornosti v vsakem aspektu našega dela

Vzdrževalna dela so ključnega pomena za varno, nemoteno in dolgotrajno delovanje opreme na vseh področjih, na katerih delujemo. Ključen pri vzdrževanju je celosten pristop, kar zajema v prvi vrsti dobro poznavanje opreme in njeno delovanje, usposobljen kader ter učinkovito nabavno verigo ustreznih nadomestnih delov.
Ugotovili smo, da je za naročnike zelo pomembna storitev »na ključ«. Zato poleg pregledov različne opreme izvajamo (ali organiziramo) tudi vrsto drugih aktivnosti in tako omogočamo celostno storitev pod eno streho:
    • priprava opreme na tlačne preizkuse,
    • izčrpavanje UNP,
    • razplinjanje plinohramov,
    • uplinjanje plinohramov,
    • vzdrževalna dela na plinohramih (pranje, barvanje, sidranje, ozemljitev, menjava dotrajane / neustrezne armature…),
    • prevoz in postavitev plinohramov,
    • predelave oz. izdelava novih plinskih napeljav.

Druge naše storitve

Ali ste vedeli, da ...

... ima velike zasluge za industrijski napredek človeštva izum parnega stroja, prve naprave s tlačno posodo.
Lahko rečemo, da je...
... ima velike zasluge za industrijski napredek človeštva izum parnega stroja, prve naprave s tlačno posodo.
Lahko rečemo, da je bil ključni trenutek izuma parnega stroja leta 1712 z Newcomenovim strojem, medtem ko so Wattove izboljšave v letu 1765 postavile temelje za moderno uporabo parnih strojev.
Parni stroj
Thomas Newcomen (1712)
Razvil je prvi praktično uporabni parni stroj, ki je bil uporabljen predvsem za črpanje vode iz rudnikov. Ta...
Thomas Newcomen (1712)
Razvil je prvi praktično uporabni parni stroj, ki je bil uporabljen predvsem za črpanje vode iz rudnikov. Ta model je bil znatno izboljšan glede na prejšnje poskuse.
Thomas Newcomen
James Watt (1765)
Naredil je pomembne izboljšave na Newcomenovem parnem stroju, ki so dramatično povečale njegovo učinkovitost. Wattova izboljšava, ki...
James Watt (1765)
Naredil je pomembne izboljšave na Newcomenovem parnem stroju, ki so dramatično povečale njegovo učinkovitost. Wattova izboljšava, ki je vključevala ločen kondenzator, je omogočila širšo uporabo parnih strojev v industriji in je pogosto označena kot začetek industrijske revolucije.
James Watt (1765)

Plinska jeklenka

Prva plinska jeklenka, kot jo poznamo danes, je bila razvita v 19. stoletju. Točen datum ali leto...

Plinska jeklenka

Prva plinska jeklenka, kot jo poznamo danes, je bila razvita v 19. stoletju. Točen datum ali leto razvoja prve plinske jeklenke je težko določiti zaradi postopne narave inovacij v shranjevanju in transportu plinov. Vendar pa je pomemben mejnik v razvoju plinskih jeklenk delo britanskega znanstvenika Michaela Faradaya v 1820-ih letih, ki je eksperimentiral s stiskanjem plinov, vključno z amoniakom, v tekoče stanje in njihovim shranjevanjem pod pritiskom.
Plinska jeklenka
Številni izzivi so vodili v redne preglede tlačne opreme
V Združenem kraljestvu je bil ključni zakon, ki je privedel do sistematičnih...
Številni izzivi so vodili v redne preglede tlačne opreme
V Združenem kraljestvu je bil ključni zakon, ki je privedel do sistematičnih pregledov tlačne opreme, "The Factory Act" iz leta 1833, ki je bil nadalje razvijan z različnimi zakoni, vključno z "The Boiler Explosion Acts" iz let 1882 in 1890 ter "The Factories Act" iz leta 1961. V ZDA so prve zakone, ki so zahtevali inšpekcijske preglede parnih kotlov, začele uvajati posamezne zvezne države v pozni 19. stoletju po seriji katastrofalnih eksplozij. Organizacija, kot je American Society of Mechanical Engineers (ASME), ustanovljena leta 1880, je igrala ključno vlogo pri razvoju standardov za varnost parnih kotlov.
Redni pregledi tlačne opreme
0Opravljenih pregledov
0Let izkušenj
0Strokovnjakov